Традиції на Старий Новий рік і Щедрий вечір

12 января 2018 г., 23:55:00   118   0

Щедрий вечір називається так, тому що на стіл ставлять " щедру" кутю, яку, на відміну від пісної куті у Святвечір, заправляють м'ясом і салом.


За традицією миску з кутею ставлять в кут з іконами. Основним блюдом є смажене порося, яке символізує плодючість худоби і родючості землі. Також на стіл готували млинці, піроги і вареники з сиром, які згодяться і для того, щоб віддячити гостям, які щедрують і засівають. Крім того, обов'язково треба приготувати страву зі свинячого м'яса.


Читайте також: Неочевидний різдвяний сенс, або Біблійна історія, актуальна і сьогодні


За традиціями, на Маланку хазяйки готували свинячі нутрощі, після чого гадали, яким буде урожай, а зі свинячих ніжок варили " Дригало" (холодець), щоб у людей не хворіли ноги.


Вшановували Маланку за дуже багатим столом.


За столом треба знаходитися в чистому одязі.


Цього вечора прийнято привітно зустрічати і пригощати гостей. Чим більше страв - тим багатшим і вдалішим буде увесь рік.


Увечері 13 січня ходять щедрувати. За повір'ями в цей час нечиста сила особливо старається, а ті, хто щедрують – відганяють піснями нечисть і бажають господарям щастя, здоров'я і успіхів в новому році.Щедрують як дівчата, так і хлопці, причому один із хлопців може переодягнутися в жіночий одяг - його називають Маланкой.А ось ранком 14 січня йдуть засівати зерном - спочатку до хрещених і родичів, потім до інших сусідів. Насамперед вранці у будинок повинен зайти чоловік - це принесе щастя на весь майбутній рік, тому засівають зазвичай хлопчики і молоді парубки.Засівальники поздоровляють з новим роком і вимовляють традиційні приказки з побажаннями багатства і достатку. У відповідь господарі дають їх солодощі.


Якщо між сусідами був конфлікт, ввечері 13 січня потрібно зробити візит і вибачитися один перед одним, щоб зустріти свято у мирі та злагоді.


Крім того, у хлопців, які невдало сваталися і отримали відмову, з'являється ще один шанс - цього вечора можна в другий раз послати сватів з надією на позитивну відповідь.


Читайте також: ТОП-порад різдвяного застілля


Що не можна робити:


? Не можна давати гроші засівальникам – з ними можна віддати благополуччя у будинку


? Не можна ображатися і бути злопам'ятним


? У Старий Новий рік не можна давати у борг


? Також поганою прикметою вважається перераховувати дрібні гроші або вирішувати важливі фінансові питання


? Цього дня не слід вимовляти слово " тринадцять"


? Не варто виносити цього вечора сміття.

Читайте еще

Популярные новости
Наши опросы
Как вы попали на наш сайт?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте